Teknoloji

Windows 10’a Android Bildirimleri Geldi

Microsoft’un son işletim sistemi Windows 10, son kullanıcılar için yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Apple’ın MacOS işletim sisteminde sunduğu ekosistemin giderek Windows kullanıcılarını kendine çekmesi, Microsoft’un Windows’a yeni özellikler eklemesini sağlıyor. Şuanda test aşamasında olan yeni Windows 10 özelliği sayesinde, masaüstü ve laptop PC’lerden Android bildirimlerini alabileceğiz.

Windows 10’da Android Bildirimlerini Alma

Bir süre önce yapılan geliştirici konferansında tanıtılan özellik, Android cihazlarla Windows 10’un 3. bir yazılıma gerek duymadan haberleşmesini sağlıyor. Hali hazırda bunu yapan ücretli yazılımlar olsa da Windows milyarlarca Android kullanıcısını göz alarak topa doğrudan kendisi girdi. Önümüzdeki yaz aylarında yayınlanacak olan Windows 10 Anniversary Update ile birlikte dağıtılacak yeni özellik sayesinde Android telefonlarla eşitlenecek olan Windows 10, telefona gelen bildirim, mesaj, uyarı ve aramaları bilgisayar ekranından gösterebilecek ve hatta cevaplama imkanı verecek. Apple’da cihazlarda bir süredir var olan özelliğin Windows’a gelmesiyle daha bütünleşik bir deneyim Windows 10 ve Android kullanıcılarını bekliyor.

windows-10-android-bildirimleri-geldi-2

Microsoft’un insider programına katılan kullanıcılar an itibariyle bu özelliği deneyebiliyorlar. Beta aşamasında olan özellik, geliştirmenin tamamlanmasının ardına birkaç ay sonra herkese sunulacak. Microsoft’un Android’le olan bu yakınlaşmasını da olumlu karşıladığımızı belirtelim. Tüm yakınlaşma ve yenilikler sonunda biz kullanıcılara yarıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top