Yazılım

Windows 10’a Özel Facebook ve Messenger Yayınlandı

Dünyanın en büyük sosyal ağı, yaklaşık 1.650.000.000 kullanıcısıyla her geçen gün büyüyen Facebook, uzun süredir eksik bıraktığı bir alanı nihayet tamamladı. Neredeyse her mobil cihazda çalışabilien uygulaması olan Facebook, bir süredir geliştirme aşamasında olan Windows 10 uygulamalarını an itibariyle tam sürüm olarak yayınladı.

Facebook ve Facebook Messenger‘ın masaüstü sürümlerini yayınlayan Facebook, programları Windows 10 özellikleriyle harmanlamış durumda. Windows 10 için Facebook uygulamasına baktığımızda tasarımsal olarak web arayüzünden daha temiz ve düzenli bir arayüz görüyoruz. Web tarayıcı üzerinden yapılan neredeyse her şeyi yapabildiğimiz Windows 10 uygulaması, Windows’taki canlı kutuculara istediğimiz kişileri ekleyebilmemizi sağlıyor. Böylece istediğiniz kişiler hakkında bildirimleri ve onlara doğrudan erişimi sağlayabiliyorsunuz. Şimdilik canlı yayın özelliğinin olmadığı uygulama, etkinlik hatırlatıcı ve tabiki bildirimler gibi özelliklere sahip.

windows-10-a-ozel-facebook-ve-messenger-yayinlandi

windows-10-a-ozel-facebook-ve-messenger-yayinlandi-2

windows-10-a-ozel-facebook-ve-messenger-yayinlandi-3

Windows 10 için yayınlanan Facebook Messenger uygulamasına baktığımızda ise yine web arayüzüne benzer tasarımla karşılaşıyoruz. Bir süre önce messenger.com alan adından sadece mesajlaşma ve görüntülü görüşme özelliklerini sunan Facebook, anlaşılan şimdilik sadece varolan tasarımları Windows 10’a aktarıyor. Popüler iki uygulamayla birlikte Windows 10 mobile için de instagram uygulamasını yayınlayan şirket, bakalım bir süre önce Windows 10‘a önem verme kararını layıkıyla yerine getirebilecek mi?

windows-10-a-ozel-facebook-ve-messenger-yayinlandi-4

windows-10-a-ozel-facebook-ve-messenger-yayinlandi-5

 

Windows 10 için Facebook ve Facebook Messenger denemek isterseniz ilgili bağlantıya gitmeniz yeterli, windows 10 mağazasından download yapabilirsiniz.

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top