Teknoloji

Windows 10 Kullanım Oranı Artıyor

Henüz geliştirme aşamasındayken bile kendi kulvarında birçok rekor kıran ve popüler hale gelen işletim sistemi Windows 10′un kullanıcı oranı gittikçe artıyor. Geçtiğimiz yaz yayınlandığı günden bu yana yüz milyonlarca bilgisayara kurulan işletim sistemi, gerek yükseltme seçenekleri, gerekse sorunsuz olmasıyla kullanıcılar tarafından oldukça sevildi ve her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor.

Windows 7, 8 ve 8.1’den Windows 10’a ücretsiz geçiş hakkı sunan Microsoft, güncel son kullanıcıların birçoğunu Windows 10’a geçirmeyi başardı. Windows 8 ve 8.1’de başlat menüsünün olmayışıyla bir türlü Windows 7’yi bırakmayan kullanıcılar doğrudan Windows 10 geçmiş durumdalar. Microsoft’un son kullanıcı istatistiklerine göre geçtiğimiz mart ayının sonunda 270 milyon olan Windows 10 kullanıcı sayısı günümüz itibariyle 300 milyon seviyesine ulaşmış durumda. Windows 10’un yükselişinden hayli mutlu olan Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına dair bazı farklı bilgiler de paylaştı. Örneğin ülkemizde henüz kullanılmayan sesli asistan Cortana, bugüne kadar 6 milyar soru cevaplamış, Windows 10 üzerinde ise 9 milyar saat oyun oynanmış.

Her geçengün Windows Store‘un büyüdüğünü de belirten Microsoft, yaz ayında gelecek büyük güncellemeyle Windows 10’da birçok aksaklığı giderecek ve yeni özellikler ekleyecek. Umarız Windows store tıpkı rakibi Apple gibi işletim sistemiyle gerek 3. parti yazılımlar gerekse üretici sürücüleri gibi birçok şeyi içeren ve kontrol altında tutulan güvenli bir içerik merkezi olur. Windows 10’a ücretsiz yükseltme zamanının da bitiyor olduğunu hala yapmayanlar için hatırlatalım.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top