Donanım

Xbox One S Tanıtıldı, İşte Özellikleri!

Microsoft E3 2016 etkinliğinde az önce Xbox One S konsolunu tanıttı, Xbox One S teknik özellikleri ve fiyatı hakkında detaylar haberimizde.

Xbox One S Özellikleri

Microsoft Los Angeles’da yaptığı şovda uzun zamandır dillendirilen 4K oyun çalıştırma gücüne sahip yeni konsolunu nihayet tanıttı. Gerek tasarım gerekse donanım ve yazılım açısından birçok yenilik getiren Xbox One S yeni grafik işlem birimi sayesinde 4K çözünürlükte oyun oynatabilecek. Xbox one’a göre tasarım boyutları açısında %40 daha küçük olan yeni konsol, artık güç kaynağını da bünyesinde barındıracak. Yazılım tarafında ise x86 mimarisine geçilen Xbox One ile bugüne kadar edinilen tecrübe sonucunda, artık yeni konsolla beraber Windows ve Xbox One S sahipleri oyunu Co-op yada multiplayer olarak oynayabilecek. İki platformu da bir araya getiren Microsoft bugüne kadar hiçbir konsol üreticisinin yapmadığını yaparak Cross-platform teknolojisini yeni konsolla oyuncuların hizmetine sunacak. Xbox One S için çıkacak oyunlar da artık aynı anda Windows’a da çıkacak. Xbox One S sahipleri Microsoft’un mağazasından oyunu almaları halinde oyunun Windows sürümü için ilave ücret ödemeyecek.

Xbox One S fiyatı

Ekran kartlarının bile 4K oyunculukta bir hayli zorlandığını ve ısınma konusunda sıkıntılar çektiğini düşünürsek, Microsoft’un bu konuyu nasıl aştığını merak etmiyor değiliz. Xbox One S oyunlarının artık Windows’la aynı yazılım temelinde tasarlandığını göz önünde bulundurursak, Windows’ta artık daha optimize oyunlar görebiliriz. Konsol ayrıca doğal Netflix ve Amazon video desteğine sahip ve UHD blu-ray player ile gelmekte ve 299 dolar fiyat etiketine sahip.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top