Teknoloji

Xiaomi’den Elektrikli Kaykay: Ninebot!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yaptığı yeni tanıtımıyla elektrikli bir kaykay duyurdu. Çeşitli alanlarda ürünleri olan firma, Ninebot mini adını verdiği bu yeni elektrikli araçla da bambaşka bir alana girmiş oldu. Yüksek menzil ve güce sahip yeni model ise yolda.

Ninebot mini adlı elektrikli kaykay 12.9 kg ağırlığında ve saatte 16 km hıza ulaşabiliyor. Tek bir şarj ile 22 km giden kaykay, türünün ilk örneklerinden olan Segway’in tüm patentlerini geçtiğimiz aylarda satın alan ninebot şirketi tarafından üretilmiş durumda. Ninebot’a Xiaomi geçtiğimiz dönemlerde önemli miktarda yatırım yapmıştı.

xiaomiden-elektrikli-kaykay-ninebot-3

Segway‘den teknik olarak çok daha üstün olan yeni elektrikli kaykay, aynı zamanda akıllı cihazlarla da kullanılabiliyor. Şarj ve hız durumu gibi özelliklerin görüntülenebileceği mobil uygulama da, cihazın satışa çıkışıyla beraber hizmete sokulacak. İlk etapta 3 Kasımda Çin’de çıkacak olan Ninebot, 315 Dolar fiyat etiketiyle gelecek. Elektrikli kaykayın Amerika ve Avrupa için ne zaman satışa sunulacağı ise henüz açıklanmadı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top