Donanım

Yeni Nvidia Grafik Kartı Sürücüleri Kullanıcıları Sıkıntıya Sokuyor

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden olan Nvidia, başarılı grafik kartları ve bunları desteklediği güncel ve sorunsuz sürücü yazılımlarıyla son zamanlarda oyuncular tarafından en çok tercih edilen firmalardan biri oldu. Gerek ekran kartlarında kullandığı GPU’lardaki üst seviye verimliliği olsun, gerekse fiyat performans oranıyla firma özellikle GTX 900 serisiyle büyük bir başarı yakaladı. Söz konusu haberimize konu alan mesele ise 361.75 sürüm numaralı driver’la ilgili. Nvidia’nın en son yayınladığı sürücü, bazı bilgisayarlarda aygıt ayarlarını bozmuş olabilir!

Geçtiğimiz günlerde Geforce Experience aracılığıyla dağıtılan güncelleme, 900 serisi ekran kartı sahiplerinin bazısında ilginç bir soruna yol açtı, aslında ne kadar sorun denir bilinmez ama kart sahipleri Windows çubuğunda kaldırılabilir bir USB aygıt gibi ekran kartlarını görmeye başladı. Genellikle GTX 970 sahiplerinin karşılaştığı bu küçük sorun, 980ti sahiplerine kadar bazı kullanıcılarda görülmekte. Nvidia’nın kendi kullanıcı forumlarında da dile getirilen bu hatanın en yakın zamandaki güncellemeyle çözüleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Eğer siz de böyle bir durumla karşı karşıyaysanız bir şey yapmadan gelecek güncellemeyi beklenemenizi tavsiye ediyoruz. Sürücüyü kaldırıp yeniden kurmak, yada eski sürücüye geri dönmekte diğer seçenekler arasında bulunuyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top